System rekuperacji – montaż i serwis

W ramach świadczonych usług naszym Klientom oferujemy wykonanie instalacji rekuperacji. Pracujemy w województwie śląskim – w tym działamy w Rudzie Śląskiej, Katowicach czy Gliwicach. Do skorzystania z usługi montażu rekuperacji serdecznie zachęcamy także mieszkańców innych miejscowości naszego regionu!

Rekuperacja domu lub budynku firmy – jak to działa?

Zastanawiasz się, dlaczego warto zainwestować w taką instalację, jak rekuperacja domu jednorodzinnego czy też montaż instalacji rekuperacji w budynku firmy? Naszym Klientom z chęcią udzielamy dodatkowych informacji i wyjaśniamy, co kryje się pod pojęciem „rekuperacja” (Ruda Śląska, Katowice, Gliwice)!

Rekuperacja to rodzaj wentylacji mechanicznej z odzyskiem ciepła. W odróżnieniu od „standardowej” wentylacji grawitacyjnej, systemy wentylacyjne takiego typu obslugiwane są za pomocą urządzenia – czyli rekuperatora.

W mechanicznej wentylacji budynku zachodzi sprawna wymiana powietrza – ciepłe i zużyte jest odprowadzane na zewnątrz, skąd z kolei pobierane jest świeże. Jednocześnie proces ten połączony jest z odzyskiem ciepła – czyli części energii z usuwanego, wilgotnego powietrza, którą nagrzewany jest strumień pobierany z zewnątrz. Jak łatwo się domyślić, jest to działanie zarówno ekologiczne, jak i niezwykle oszczędne!

Montaż instalacji rekuperacyjnej: Ruda Śląska, Gliwice, Katowice

Montaż wentylacji mechanicznej (rekuperacji) jest zadaniem wymagającym odpowiednich umiejętności i wiedzy. Dzięki dużemu doświadczeniu w realizacji zleceń o takim charakterze, każda przeprowadzana przez nas instalacja wentylacji mechanicznej przebiega sprawnie i z zachowaniem najwyższej jakości.

Gwarantujemy wykonanie instalacji rekuperacji domu jednorodzinnego lub budynku firmy z wykorzystaniem urządzeń oraz komponentów najwyższej klasy, które są dostępne w naszej ofercie sprzedażowej. Wykonanie rekuperacji (usługa) może zatem obejmować zarówno zakup, jak i montaż całej instalacji rekuperacji.

Montaż instalacji wentylacji mechanicznej (Ruda Śląska, Gliwice, Katowice) przynosi wiele korzyści. Przede wszystkim wykonanie rekuperacji wiąże się z ogromnymi oszczędnościami. Dzięki odzyskiwaniu części ciepła z powietrza usuwanego z wnętrza ograniczasz znacznie wydatki na ogrzewanie budynku. Ciągłe, kontrolowane wprowadzanie do środka obiektu świeżego powietrza zapewnia z kolei komfortowe warunki osobom w nim przebywającym lub mieszkającym.

Montaż systemu rekuperacji przynosi zatem oszczędności na poziomie finansowym, jak i nieprzerwane, zdrowe powietrze, dokładnie przefiltrowane, pozbawione groźnych dla człowieka drobnoustrojów, ale też pyłów i alergenów.

Fachowy projekt wentylacji mechanicznej wraz z montażem

Fachowy montaż wentylacji mechanicznej zawsze poprzedzony zostaje drobiazgowo opracowanym projektem technicznym i sporządzeniem kosztorysu ogólnego, dzięki czemu dokładnie wiesz, jak prezentować się będą koszty montażu rekuperacji.

Rekuperacja w domu lub w innym obiekcie budowlanym wymaga oczywiście regularnie wykonywanych przeglądów technicznych (najlepiej przynajmniej co trzy lata). Stąd też nasza usługa obejmuje zakup i montaż urządzeń, ale też serwis wentylacji (na terenie Rudy Śląskiej, Gliwic, Katowic i pozostałych miejscowości) w razie takiej potrzeby. Dysponujemy niezbędnym uprawnieniami oraz kwalifikacjami, by szybko lokalizować możliwe usterki i usuwać je w krótkim czasie.

Mechaniczna wentylacja (Ruda Śląska, Gliwice, Katowice), czyli system rekuperacji wraz z instalacją jest inwestycją, która zwróci się szybciej, niż myślisz. Powierzając proces wykonania wentylacji specjalistom zyskujesz także gwarancję najwyższej jakości oraz rękojmię.