Sprzedaż i montaż pomp ciepła

Oferta usługowa przedsiębiorstwa Heat King obejmuje także sprzedaż oraz montaż pomp ciepła (Katowice, Gliwice, Ruda Śląska). Instalacje tego rodzaju stanowią ekologiczną i oszczędną alternatywę dla standardowych źródeł energii. Jesteś zainteresowany nowoczesną technologią w domu lub firmie? Zadzwoń i umów się na wycenę!

Jak działa pompa ciepła?

Pompa ciepła (Ruda Śląska, Katowice, Gliwice) stanowi podobne źródło ciepła, jak typowy kocioł grzewczy – zapewniając zarówno możliwość podgrzewania ciepłej wody użytkowej, jak i ogrzanie całego obiektu. Jednak w przypadku pompy nie jest potrzebne paliwo stałe, takie jak węgiel, pellet czy olej, bowiem energia pozyskiwana jest ze środowiska. Tym samym instalacja pompy ciepła należy do OZE (odnawialne źródła energii).

Działanie pompy ciepła można porównać do odwróconego działania lodówki. Podstawą działania jest w tym systemie funkcja pobierania ciepła z zewnątrz (z gruntu, wody lub powietrza), a następnie oddawanie go w postaci energii do wnętrza budynku. Za taką wymianę ciepła odpowiada oczywiście konstrukcja samej instalacji, w tym wykorzystane elementy, takie jak na przykład wymiennik.

Na rynku dostępne są różne rodzaje pomp ciepła, w tym:

  • gruntowa pompa ciepła – wykorzystująca ciepło pobierane z gruntu, do czego służą specjalne sondy; to stabilny rodzaj urządzenia, który wydajnie pracuje bez względu na panujące na zewnątrz warunki termiczne,
  • pompa ciepła typu woda-woda: do jej montażu niezbędny jest dostęp do wód gruntowych, z których pobierane jest ciepło; tego typu system wymaga zatem wykonania studni na przyległym do budynku terenie,
  • pompa ciepła typu powietrze-woda: stanowczo najbardziej popularny wariant, wybierany przez większość naszych Klientów; źródłem ciepła jest w tym wypadku powietrze; dużą zaletą pompy ciepła powietrze-woda jest do tego stosunkowo prosty montaż.

Instalacja pompy ciepła – Ruda Śląska, Katowice, Gliwice

Szukasz alternatywnego źródła ogrzewania? Chcesz oszczędzać na rachunkach, a do tego leży Ci na sercu ochrona przyrody? Instalacja pompy ciepła (działamy w takich miejscowościach, jak Ruda Śląska, Katowice, Gliwice i okolica) to rozwiązanie, które jest pewne, bezpieczne i ekologiczne.

Montaż pompy ciepła realizowany jest zawsze na bazie wysokiej klasy komponentów cenionych marek. Nasze wieloletnie doświadczenie związane z projektowaniem i zakładaniem systemów grzewczych opierających się na działaniu pompy ciepła pozwala nam realizować zlecenia terminowo i z dbałością o każdy detal.

W przypadku zakładania pompy ciepła (Gliwice, Ruda Śląska, Katowice) zapewniamy także pełne doradztwo względem wyboru odpowiedniego wariantu urządzenia, jak i prawidłowego użytkowania instalacji.

Pompa ciepła może współpracować z rożnymi odbiornikami ciepła – świetnie sprawdzi się chociażby w przypadku ogrzewania płaszczyznowego (podłogowego), którego montażem również się zajmujemy!

Pompa ciepła – zalety

Użytkowanie pompy ciepła i opartego na jej działaniu systemu ogrzewania gwarantuje sporo korzyści. Jest to system wyjątkowo cichy i czysty – nie generuje spalin, a brak konieczności stosowania paliwa stałego pozwala zaoszczędzić sporo miejsca, które w innych przypadkach należałoby przeznaczyć na odrębną kotłownię.

Instalacja z pompą ciepła (Śląsk) jest przy tym systemem niemal bezobsługowym. Nie musisz pamiętać o regularnym dokładaniu paliwa czy codziennym oczyszczaniu zasobników. Pompy ciepła charakteryzują się ponadto niską awaryjnością.

Jednak, w razie ewentualnej awarii, zapewniamy także kompleksowy serwis pomp ciepła (Ruda Śląska, Gliwice, Katowice).